• Lielais Vilnis veikalu slēgšanai Amerikā

  Mazumtirgotāji ir sasparojušies pēc veikala slēgšanas viļņa, sākoties jaunajam gadam.

  Eiropas rūpniecība virzās uz 2017. gadu ar atliku likām veikala telpu kā iepirkšanās turpinās pāreja tiešsaistē un kājāmgājēju uz tirdzniecības centriem samazinās, uzskata analītiķi.

  “Ja tu esi pieredzējis spēlētājs, tas būs ļoti grūts 2017. gads,” sacīja RJ Hottovy stratēģis.

  Viņš sacīja, ka būs gaidami vel daudz mazumtirgotāju paziņojumi par bankrotu, nākamgad papildus masu veikalu slēgšana.Gandrīz ikvienā lielākaja universālveikalā Macy’s, Kohl’s ieskaitot, Walmart un Sears, kopīgi slēgtas ir jau simtiem mazo veikaliņu pēdējos pāris gadus, lai mēģinātu apturēt zaudējumus no telpu neīrēsanas un  e-komercijas. Taču to slēgšana nebūt nav beigusies.

  Macy’s jau ir pateikusi, ka tā plāno slēgt 100 veikalus, vai apmēram 15% no kopējjj, jo 2017.  vismaz 30 Sears un Kmart veikalos līdz aprīlim, un papildu slēgšana ir paredzams, ka drīz tiks paziņots. CVS arī sacīja, ka jau šomēnes plāno slēgt 70 vietās.Tirdzniecības centra veikalos, piemēram, Aeropostale, kas iesniedza bankrota pieteikumu maijā, American Eagle, Čikosu, Finish Line, vīriešu Wearhouse, un The Children’s Place ir arī iesnieguši plānu slēgt veikalus.

  Daudz vairāk var gaidīts, par veikalu sēgšanu paziņojumus nākamajos mēnešos.

  Gada sākuma ir populārs laiks, lai paziņotu par veikala slēgšanu. Gandrīz puse, veikala slēgšanu paziņoja kopš 2010 gada, Pirmajā ceturksnī notikusi liela veikalu slēgšana ziņo CNBC.

  Papildus slēgt veikalus nodomājuši mazumtirgotāji un tie arī plāno samazināt savas pašreizējās atrašanās vietas.Par spīti nesenajai veikalu slēgšanai  ASV joprojām ir pārpildīta ar veikaliem ar veikaliem.

  ASV ir 23.5 kvadrātmetri, mazumtirdzniecības telpu uz vienu cilvēku, salīdzinot ar 16.4 kvadrātmetru Kanādā un 11.1 kvadrātmetri Austrālijā — nākamās divas valstis ar lielāko mazumtirdzniecības platību uz vienu iedzīvotāju, pēc Morningstar ziņojumu no oktobra.

  “Pāri mazumtirdzniecības uzņēmumam ASV ir pārāk daudz un ar pārāk daudziem veikaliem,” sacīja Nīls Sonderss, IZPILDDIREKTORS Conlumino mazumtirdzniecības konsultāciju firmas. ” Kā iepirkšanās ieradumi ir mainījušies, daži no šiem veikaliem ir arī nepareizā vietā un nepareizā izmērā vai konfigurācija.”Kā veikali turpina ciest, daudzi tirdzniecības centri būs jāslēdz arī.Kad enkurs Macy’s vai Sears veikalu slēdz, tā bieži izraisa “lejupejošu spirāli, izrāde” Morningstar iepirkšanās centri, lai atskaitē uzrakstīja analītiķi no oktobra.

  Jaunie tirdzniecības centri ne tikai zaudēs ienākumus un pircēju plūsmu no šī veikala biznesu. Slēgšanas bieži izraisa “co-tenancy” klauzulas, kas ļautu atlikušos lielveikalu īrniekiem īstenot savas tiesības izbeigt  nomas vai nosacījumus. Parasti ar laiku zemākas nomas maksas, kamēr citam mazumtirgotājam, kas pārvietojas uz brīvajām vietāmvietas.Lai samazinātu zaudējumus, tirdzniecības centriem ir ātri jāatrodt citu nomnieku plašu mazumtirdzniecības telpu, Tās tiek ātri veikalos aizņēmtas, atrast ir gandrīz neiespējami — jo īpaši tirdzniecības centri, kas jau ir finansiāli droši — kad visi lielākie universālveikali samazina savu mazumtirdzniecības līmeni,

  Tās var būt “nopietnas” sekas iepirkšanās centru īpašniekiem, īpaši centros kurus ir grūtāk pārveidot par brīvo tirdzniecības telpu vai telpas kā dzīvokļus, uzskata analītiķi.

   

Comments are closed.